AKME  S.C.

03-922 Warszawa
ul. Międzynarodowa 47A,
tel. (0 22) 617 21 16
e-mail: akme@akme-isodan.pl

STRONA GŁÓWNA | ANTENY | DOMOFONY | INTELIGENTNY DOM | TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA CCTV | WSPOMAGANIE ZASILANIA
SYSTEMY PRZECIWPOŻAROWE | KONTROLI DOSTĘPU | SYSTEMY ALARMOWE | STEROWANIA | AUDIOWIZUALNE

 

Systemy STEROWANIA

Systemy sterowania obejmują ogromną gamę urządzeń i możliwości skonfigurowania. Mogą symulować obecność domowników odtwarzając ich zwyczaje: włączanie i wyłączanie świateł w odpowiednich pomieszczeniach, odtwarzanie muzyki, szczekanie psa itp. W przypadku włamania przez okno, inteligentny dom włączy automatycznie kamery, zamknie ogrzewanie w pokoju w którym wybito szybę, zamknie rolety, włączy syrenę i powiadomi telefonicznie o włamaniu odpowiednie osoby. Taki dom właściwie może stanowić tymczasowy areszt złodzieja, a kamery dostarczą odpowiednich dowodów. W razie pożaru automatycznie zapalą się wszystkie światła w celu ułatwienia ewakuacji. 

Gdy kładziemy się spać system nie pozwala zgasić światła dopóki wszystko nie jest w porządku, czyli np. jeśli jakieś drzwi nie są zamknięte itp. 

Można otwierać za pomocą pilota bramę wjazdową i garaż (system rozpoznaje rozkazy wyłącznie naszego pilota). Furtkę otwieramy za pomocą breloczka przy kluczach poprzez zbliżenie go do określonego miejsca w słupku, co uwalnia od celowania kluczem w zamek. O zmroku pozwalają automatycznie zapalać światło przed domem i gasić o określonej porze. Zraszacze ogrodowe włączają się wieczorem o ile wilgotność jest zbyt niska, a wyłączają się w przypadku wykrycia ruchu. Po załączeniu alarmu działają odwrotnie: włączają się jeśli zostanie wykryty ruch, co spłoszy przypadkowego intruza. Woda w basenie ogrzewana jest w czasie nocnej taryfy prądowej lub energią ze źródeł odnawialnych (np. geotermicznych).

Tradycyjnie do regulacji ogrzewania w budynkach jednorodzinnych stosowany jest jeden termostat ścienny umieszczony w korytarzu, jednym z pokojów lub w kuchni. Steruje on pracą kotła olejowego, gazowego lub grzejników elektrycznych na zasadzie "włącz-wyłącz", co powoduje ciągłe kilkustopniowe wahania temperatury w pomieszczeniach i poprzez jednopunktowy pomiar nikłą dokładność. Sterownik inteligentnego domu umożliwia zastosowanie oddzielnych punktów pomiarowych w najważniejszych pomieszczeniach oraz płynną, precyzyjną regulację. Dodatkowe termostaty na poszczególnych grzejnikach stają się zbędne. Oczywiście możliwe jest w prosty sposób dobowe, tygodniowe i długookresowe programowanie pożądanych temperatur oddzielnie dla każdej strefy. 

powrót do strony głównej


Zamów

Zobacz także: inteligęntny dom